Den plný muziky

 

Rok se sešel s rokem a před námi nastal čas největší kulturní a společenské akce v našem městě, kterou jsou již tradiční Lišovské slavnosti. Tentokrát druhý víkend v září připadl na termín 10. září 2016.

 

Vše začalo již v pátek ráno, kdy bylo postupně agenturou Produkce na jedničku, s.r.o. z Českých Budějovic, která celou akci zajišťovala, navezeno pódium a veškeré technické zajištění. Napilno měla i restaurace Obec, která připravovala vše potřebné, aby se návštěvníci slavností v sobotu dobře najedli a napili. Na všechny krásně svítilo sluníčko, a tak jsme doufali, že nám toto krásné počasí vydrží i na sobotu. V pozdních odpoledních hodinách nastoupili na náměstí Míru členové SDH Lišov, pro které se stalo již tradicí postavit velkokapacitní stan. Podařilo se jim to během chviličky, a když se začalo nad náměstím stmívat, bylo již vše potřebné připraveno na velký sobotní lišovský „mejdan“.

 

V předvečer slavností byla ještě slavnostně otevřena nová expozice fotografie v muzeu F. M. Čapka pod názvem „Objektivem Jaromíra Čapka“ a také zde byla zahájena výstava k 340. výročí založení Schwarzenberského špitálu.

 

Sluníčkem rozzářené sobotní ráno slibovalo krásný den plný hudby, pohody a přátelských setkání. Od samého rána najížděli na náměstí stánkaři, dolaďovalo se ještě ozvučení a také osvětlení velkolepého pódia.

 

Když hodiny na lišovském kostele ukazovaly půl jedné, vše mohlo začít. Slavnosti zahájil starosta města pan Jiří Švec, který všechny přítomné pozdravil a popřál jim krásný den a příjemnou zábavu. Poté už se spustil kolotoč zábavy, který se nepřetržitě točil až do půl jedenácté večer. Na pódiu se vystřídalo několik kapel. Velký lišovský „mejdan“ zahájila jihočeská dechová kapela Budvarka, se kterou si zazpívalo celé náměstí. Poté se prezentovali žáci 2. tříd základní školy. Po nich pokračoval opět kulturní program s kapelami GOOD TIMES BIG BAND, Shellou Band, SEVENS a Rozkrock. Během přestavby pódia se prezentovaly ještě svým poutavým a dynamickým vystoupením mladší žákyně ASPV Lišov a atraktivními gymnastickými skoky se představil také oddíl LE PARKOUR Václava Sloupa.

 

Když sluníčko začalo nad Lišovem zapadat, nastoupila na pódium skupina HE BAND, která všechny přítomné rozvlnila a dovedla slavnosti do závěrečného konce. Tím byl již tradiční ohňostroj. Celé náměstí se rozzářilo a my pořadatelé jsme si mohli oddechnout, že vše dobře dopadlo. Byl to den plný hudby, pohody a sousedských setkání.

 

Celý den mohli návštěvníci slavností ochutnávat místní speciality, jedinečné koláče od členek spolku seniorů a také víno od moravských vinařů.

 

Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří přispěli celkovou částkou 150 000,- Kč a Jihočeskému kraji, který podpořil Lišovské slavnosti 2016 částkou 20 000,- Kč.

 

Mé velké poděkování patří celému týmu agentury Produkce na jedničku, moderátorce Irence Mikschové, mým kolegům a kolegyním, kteří pomáhali s přípravou i celou realizací letošních slavností. V neposlední řadě patří poděkování vám všem, kteří jste přišli a spolu s námi si užili krásný den plný zábavy a pohody. Usměvaví a spokojení návštěvníci jsou pro nás tím nejlepším oceněním a zároveň motivací pro další práci.

 

Slavnosti skončily a já se už nyní těším na setkání s vámi při dalších kulturních akcích, tentokrát už s nádechem adventu a Vánoc.

 

Sponzoři Lišovských slavností 2016 zde

 


 

 

 

 

 

 

 

Romana Brtnová,

 

odbor vnitřních věcí, sekretariát

 

 

 

 

Aktualizováno (Úterý, 08 Srpen 2017 11:06)

 

It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy
Banner