PostHeaderIcon YACHT CLUB DVOŘIŠTĚ

YACHT CLUB DVOŘIŠTĚ

Od registrace v začátku roku 2000 je činnost organizována v klubu s názvem „Yacht club Dvořiště – Lišov“ a je řízena pětičlenným výborem s předsedou p. Františkem Kovaříkem.
V rámci delimitace klub od SK Lišov převzal veškerý majetek (původní loděnici, motorové čluny) a finanční hotovost na podúčtu oddílu.
O tom, že výstavba skladu byla velmi náročná, zejména na brigádnickou práci členů a i finančně, není třeba ani hovořit.
Neustala ani sportovní činnost. Aktivně soutěžili zejména mladí na Optimistech. Z tohoto období máme 2 mistry oblasti, vítěze Rowdy cupu v této třídě a v roce 2000 se na mistrovství republiky v kategoriích starší a mladší žáci shodně na nemedailovém 4. místě umístili Vašek Chmel a Fanda Brůžek. Nestárnoucí ing. Ladislav Švec stále brázdí jachtařské vody na oplachtěném plováku. V lodní třídě Pirát zestárly pouze lodě závodníků Miroslavu Benešovi st., Romanu Irmišovi, Josefu Irmišovi a Karlu Mouralovi. Nově zahájili činnost František Kovařík a Jan Steffal.
Při hodnocení klubů v rámci České republiky za sportovní činnost v roce 2000 jsme se v kategorii mládeže umístili na 17. místě z 82 hodnocených klubů, přičemž jezdili pouze dva závodníci.
V následujících letech díky neúnavné aktivitě předsedy a několika členů oddílu jsme přistavěli ke skladu lodí i klubovnu se sociálním zařízením.Od základu se podařilo za pomoci sponzorů a bezpočtu „brigádnických“ hodin zajistit technické zázemí pro pořádání závodů - nové bóje pro stavbu tratě, opravit a zastřešit prám závodní komise. Dále byly od bezdrevských jachtařských oddílů odkoupeny a zrekonstruovány tři motorové čluny.
Za podpory nájemců kempu manželů Šímových, pořádáme každoročně 3 až 4 závody celostátního či krajského významu pro lodní třídy Optimist, Laser, Evropa a Pirát.
Závěrem chceme pozvat všechny zájemce o tento krásný sport k návštěvě našeho zázemí na rybníku Dvořiště. Rádi se vám budeme věnovat.

Předseda klubu:
František Kovařík
třída 5. května 249
Lišov

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Srpen 2011 13:16)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy