PostHeaderIcon Sbor dobrovolných hasičů

 

 

Město Lišov má velmi aktivní Sbor dobrovolných hasičů i jeho výjezdovou jednotku. Pokud se říká, že v každé obci jsou hnacím motorem hasiči, u nás to platí 100%.

 

Náš sbor vznikl v roce 1875, takže v roce 2015 oslavil 140 let své činnosti velkolepou oslavou na zářijových městských slavnostech. Členská základna se pohybuje v posledních letech mezi 150 – 170 členy. Naší hlavní činností je hasičský sport a výchova mládeže. Co se týče sportu, věnují se momentálně dvě družstva mužů a tři družstva žen seriálu soutěží zvaných Jihočeská hasičská liga, kterou jsme spoluzakládali a pořádáme zde v květnu vyhlášenou soutěž O pohár starosty města Lišova. V roce 2017 se k nám sjelo 41 družstev mužů a 25 družstev žen. Máme velmi dobrou reputaci ohledně organizace, takže k nám jezdí všichni rádi.

 

Velkou část naší činnosti zabírá výchova našich nejmenších. Za posledních deset let máme pravidelně okolo 6-7 soutěžních družstev dětí, s kterými jezdíme zejména na seriál soutěží Českobudějovického dvojboje. Zároveň se velmi dobře umisťujeme i v celorepublikové hasičské hře Plamen, kde pravidelně postupujeme s několika družstvy do okresního kola, několikrát se nám podařilo probojovat se se družstvem starších žáků či dorostenců přes krajské kolo až na Mistrovství České republiky. Kromě soutěžní činnosti pořádáme s dětmi pravidelně zimní tábor, jarní soustředění a červnové splouvání různých řek jako Vltava, Otava, Lužnice, Ohře či slovenský Váh, Hron a Dunajec. V létě pak jeden týden trávíme na letním táboře, momentálně v Rachačkách u Purkarce. Dětem se u nás líbí, z čehož máme radost.

 

Nedílnou součástí hasičiny je i zásahová činnost, které se věnuje proškolených 24 členů DVPS, neboli Jednotky sboru dobrovolných hasičů. Fungujeme na principu JPO 3, tedy povinný výjezd do 10ti minut. Jsme předurčeni k likvidaci požárů a k různým technickým zásahům, nejezdíme na dopravní nehody. Počet zásahů se pohybuje každý rok kolem 20 – 40. K výjezdu nám slouží momentálně čtyři zásahové automobily – prvovýjezdová cisterna MAN CAS 16, nová velkoobjemová cisterna TATRA 815-7, pořízená z dotace EU v prosinci 2017, starší TATRA 815 CAS 32 a dodávka VW Transporter. V roce 2018 nám má dorazit zbrusu nová dodávka VW. V období dubna až srpna probíhá kompletní rekonstrukce garáží, kdy dojde k výměně betonů, vrat, systému vytápění, k jinému dispozičnímu řešení vyhovujícímu našim výjezdovým potřebám a také k zaizolování. Také tato veliká investice bude financována z operačního programu EU.

 

Pokud se chcete dozvědět více o naší činnosti, navštivte naše pěkné stránky www.sdhlisov.cz.

 

 

 

SDK Lisov0001SDK Lisov0002SDK Lisov0003SDK Lisov0004SDK Lisov0005SDK Lisov0006SDK Lisov0007SDK Lisov0008SDK Lisov0009SDK Lisov0010SDK Lisov0011

 

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 09 Duben 2018 11:21)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy