PostHeaderIcon Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů v Lišově vznikl v roce 1875, především pro potřebu ochrany života, zdraví a majetku občanů. Celá léta naši členové působící v našem Sboru toto naše základní poslání trvale naplňují.
Máme též hasičský prapor, který byl poprvé rozvinut a vysvěcen v roce 1949. po padesáti letech jsme se rozhodli o jeho renovování a též o jeho opětovném vysvěcení. Jeho slavnostní vysvěcení jsme uskutečnili dne 6. června 1999 v kostele sv. Václava v Lišově, kdy jsme přijali další nové kmotry k jeho ochraně. 
Dne 29. září 2006 jsme se konečně dočkali nového zásahového automobilu o který jsme téměř 3 roky usilovali. Dobrovolné hasičské hnutí dostalo poprvé ze státního rozpočtu 100 milionů korun na nákup nové techniky. Cena našeho vozidla zn. MAN s vybavením činí 5,6 milionů korun. Dotace státu pro jednotlivé Sbory činí 2 miliony, zbytek musí doplatit žádající. Zastupitelstvo našeho města se rozhodlo, že podpoří tuto akci a poskytlo ze svého rozpočtu 3,6 milionu korun na koupi vozidla. Jeho křest a požehnání se uskutečnilo 1. října 2006.          
V současné době má náš Sbor 156 členů. Členská základna je v následujícím složení: Máme 103 mužů a 53 žen a k tomu 50 mladých hasičů. Od 15 let do 20 máme 20 členů, od 20 do 40 let 50 členů a od 40 do 55 let 32 členů. Od 55 let a více  máme 54 členů. Výbor je 19-ti členný a má 3 členy revizní komise.
Do Lišovského regionu též patří 9 Sborů dobrovolných hasičů v místních, se kterými úzce spolupracujeme a Město Lišov jim též každoročně poskytuje finanční dotace. Jedná se o SDH Červený Újezdec, Hrutov, Hůrky, Kolný, Lhotice, Velechvín, Vlkovice, Miletín a Slověnice.

 Navštivte naše stránky www.sdhlisov.cz

 

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Srpen 2011 13:28)

 

It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy
Banner