Lišovské slavnosti 2012

Tak, jak tomu bývalo v letech minulých, tak i letošní Lišovské slavnosti byly věnovány dobám, jež odnesl čas. Tentokrát nás provedly obdobím, kdy i běžní lidé začali objevovat kouzla a vymoženosti techniky. V předvečer slavností byla vernisáží zahájena za přítomnosti představitelů města i široké veřejnosti výstava, která nám přiblížila kouzla a vymoženosti techniky let dávno minulých. Zhlédli jsme staré fotoaparáty, psací stroje, zemědělské náčiní, úchvatné lodě pana Horáčka a nože pana Třicátníka, ale i běžné domácí spotřebiče a další přístroje, které jsme byli zvyklí denně používat a dnes si na ně skoro nevzpomeneme... Celou výstavu připravili členové komise školství, kultury a cestovního ruchu, kterým patří velké poděkování za skvěle odvedenou práci.
Druhý den ráno v sobotu 8. září se od ranních hodin pilně pracovalo na náměstí Míru, aby bylo vše dokonale připraveno na 14. hodinu, kdy měly oficiálně začít Lišovské slavnosti 2012. Za krásného slunečního počasí se stavělo pódium, zázemí pro účinkující, připravoval se prosotor pro historická vozidla. I přátelé z italského města Varmo si připravovali svůj stánek s občerstvením. V předstihu byli jen lišovští hasiči, kteří postavili velkokapacitní stan již ve čtvrtek. Celé dění na náměstí Míru i celý průběh slavností zajišťovala letos poprvé agentura Production 1 s.r.o. z Českých Budějovic.
Program slavností začal přátelským setkáním významných hostů a sponzorů na radnici města. Odtud se všichni přítomní přemístili na náměstí Míru, kde se zúčastnili průvodu městem. Průvodu předcházela spanilá jízda historických motocyklů a automobilů, kterých přijelo na 120. Velké poděkování patří panu Vítkovi Vávrovi z Lišova, který účast těchto historických mostocyklů a automobilů zajistil.
Průvod se vydal v doprovodu sličných mažoretek do ulic Lišova, kde prošel kolem kostela sv. Václava a hlavní třídou zpět na náměstí Míru. Zde starosta města Jiří Švec pozdravil všechny přítomné a popřál jim příjemnou zábavu. Bohatý program, který pro město připravila agentura Production 1, zaujal všechny návštěvníky slavností. Představili se nám zástupci TJ Sokola Lišov se svými skladbami, skupina Jižani kapelníka Miroslava Dvořáka, hudební školička Ivany Veberové se svojí hudební pohádkou O šavli a růži. Předvedli se i členové oddílu Taekwon-do Lišov s bojovou sestavou, stylová hudba Jazzík, taneční skupina s  ukázkou charlestonu, kankánu a retro módní přehlídkou. Když se už nad Lišovem začalo smrákat, přišla na scénu kapela Tamara, která uvedla celé náměstí do varu. Krátce po desáté večerní, rozzářil celé lišovské náměstí tradiční ohňostroj. Poté se tancovalo a zpívalo až do úplného závěru. Po celý den byl na náměstí dobový trh, prezentovalo se zde Střední odborné učiliště se svojí dílnou. Děti si mohly zkusit v malířské a řezbářské dílně svoji zručnost. Nejmenším byl věnován koutek s tématickými hrami. Vyfotografovat jste se mohli v historickém fotostudiu.
Letošní slavnosti jsou za námi a my si můžeme říci, že dopadly podle nás dobře. Ohlasy návštěvníků byly velmi pozitivní. Obrovský podíl mělo krásné slunečné počasí, které nás provázelo celý den. Sluneční paprsky a obloha bez mráčků jsou poloviční zárukou úspěchu. Velké poděkování patří i pořádající agentuře Production 1, která svým profesionálním přístupem zvládla vše na jedničku.
Lišovské slavnosti 2012 se konaly za finanční podpory Jihočeského kraje a sponzorů, kteří se podíleli částkou přes 150 000 Kč, za které jim patří velké poděkování.
Slavnosti 2012 jsou za námi a my už se těšíme na příští ročník.

Sponzoři Lišovských slavností 2012 zde

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 21 Leden 2013 15:28)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy