Lišovské slavnosti 2020

 

 

Po dlouhé odmlce, kdy se nekonaly žádné kulturní akce, jsme se všichni těšili na druhý víkend v září, kdy se konají tradiční Lišovské slavnosti.

V pátek 11. 9. 2020 se nezahálelo a na náměstí Míru lišovští hasiči stavěli velký stan a agentura Verba Plus, která připravovala pouze technické zázemí, měla také plné ruce práce.  Všichni jsme pevně doufali, že nás počasí v sobotu nezklame. 

A nezklamalo. Úderem čtvrté hodiny lišovský „mejdal“ začal. V letošním roce jsme poprvé zajišťovali slavnosti bez pomoci produkční agentury, ta nám zajistila jen technické zabezpečení. A tak se moderování ujal náš kolega Zdeněk Sklenář, který tuto roli zvládl perfektně. Hned na úvod pozval na pódium starostu města Jiřího Švece, který přivítal všechny přítomné a popřál všem příjemnou zábavu. 

Vše zahájily svým krásným vystoupením děti ze zájmového kroužku Duháček, poté předvedli své umění žáčci druhých tříd ZŠ a MŠ Lišov. Poté pokračoval bohatý kulturní program, ve kterém se představil folklórní soubor Lišováček, Jihočeští trubači, dechová kapela Babouci a Fordance Orchestra. Prezentovala se i lišovská škola Taekwondo. Práci se dřevem a cukrářské umění předvedli učni, SOU Lišov.

Večerní program odstartoval hudebník a herec Vojtaano. Hlavní hvězdou večera byl Xindl X, který svou úžasnou show roztančil celé náměstí a vše dovedl do zdárného konce.

Velké poděkování patří Jihočeskému kraji, který podpořil Lišovské slavnosti částkou 40 000,00 Kč. . 

V neposlední řadě patří poděkování vám všem, kteří jste přišli, a doufáme, že si užili příjemný a pohodový den. Usměvaví a spokojení návštěvníci jsou pro nás tím nejlepším oceněním a zároveň motivací pro další práci. 

Doufáme, že se Vám letošní slavnosti líbily a pokud někde byla nějaká chyba, tak nám to prosím odpusťte. Vše pro nás bylo nové

Slavnosti skončily a my už se těším na další setkání při dalších kulturních akcí, tentokrát s nádechem adventního času a kouzelných vánoc. Jen doufáme, že naše plány opět nezastaví pandemie.

 

 

Romana Brtnová,

odbor vnitřních věcí, sekretariát

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 12 Listopad 2020 11:56)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy
Banner