Nepřízeň počasí nás neodradila

 

Čas, kdy všechny školou povinné děti zasednou do školních lavic, u nás v Lišově vrcholí přípravy tradičních Lišovských slavností. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Druhý víkend v září se stal tradicí po pořádání slavností.

V pátek 6. 9. 2019 v předvečer slavností, se v Muzeu F. M. Čapka konala vernisáž výstav -  Andělské obrazy Míša Mašková, dřevěné loutky Jiří Drhovský a lišovské loutkařské divadlo. 

V pátek se nezahálelo ani na náměstí Míru. Lišovští hasiči stavěli velký stan a pořádající Agentura Production 1 a.s. z Českých Budějovic připravovala technické zázemí. I Restaurace Obec připravovala vše potřebné, aby sobotní návštěvníci slavností se mohli dobře najíst a napít. Počasí nám zatím přálo, i když předpověď byla trochu jiná. Všichni jsme pevně doufali, že nás počasí nezklame ani v sobotu.

Opak byl pravdou. Sobotní ráno bylo zatažené a během příprav kdy se stavěly stánky a dolaďovalo se vše potřebné, se nad Lišovem z oblohy zpustil vydatný déšť. Předpověď se naplnila, všem organizátorům bylo do pláče.

Úderem půl druhé lišovský „mejdal“ začal. Starosta města Jiří Švec, přivítal všechny přítomné a popřál všem příjemnou zábavu.

Vše zahájili svým krásným vystoupením žáčci druhých tříd ZŠ a MŠ Lišov. Poté pokračoval bohatý kulturní program, ve kterém se představil folklórní soubor Lišováček, dechová kapela Jihočeská Podhoranka, kapela Shellou Band.  Prezentovaly se i lišovské spolky kdy své taneční umění předvedl taneční kroužek ASPV Lišov a lišovská škola Taekwondo. Práci se dřevem, předvedli učni, SOU Lišov.

Večerní program odstartoval vícemistr světa v loopingu EN.DRU, poté rozvlnil náměstí Jakub Děkan se svojí kapelou. Před vrcholem slavností, lišovské nebe rozzářil krásný ohňostroj. Poté už na pódium nastoupila rocková kapela Argema, která přivedla náměstí do varu a svými hity roztančila většinu přítomných. Nálada na náměstí byla opravdu úžasná, počasí se umoudřilo a všichni si užívali krásnou pohodu až do konce slavností. I když v letošním roce s námi počasí moc nekamarádilo, tak nakonec vše dobře dopadlo.

 Velké poděkování patří tak jako každý rok všem sponzorům, kteří v letošním roce přispěli částkou cca 150 000,00 Kč a Jihočeskému kraji, který podpořil Lišovské slavnosti částkou 40 000,00 Kč.

Mé velké poděkování patří celému týmu agentury Production 1 a.s., v čele s produkční Evou Domínovou a moderátorce Irence Tomanové, kteří opět zvládli vše na jedničku. Dále všem mým kolegům a kolegyním, kteří přidali ruku k dílu při samotné přípravě a realizaci slavností a členům SDH Lišov.

V neposlední řadě patří poděkování vám všem, kteří jste přišli, a doufáme, že si užili i přes nepřízeň počasí příjemný a pohodový den. Usměvaví a spokojení návštěvníci jsou pro nás tím nejlepším oceněním a zároveň motivací pro další práci.

Letošní Lišovské slavnosti skončily a já už se těším na další setkání při dalších kulturních akcí, tentokrát s nádechem adventního času a kouzelných vánoc.

 

 

Sponzoři Lišovských slavností 2019 zde 

 

 

 

 

 

Aktualizováno (Úterý, 05 Listopad 2019 09:55)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy
Banner