Lišovské slavnosti 2018

 

Druhý víkend v září již tradičně patří Lišovským slavnostem. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Přípravy započaly již v pátek dopoledne, kdy se začalo se stavbou pódia a připravovalo se celého technického zázemí. Celé to opět zajišťovala agentura Production 1 a.s. z Českých Budějovic. Napilno měla i restaurace Obec, která připravovala vše, aby se návštěvníci slavností v sobotu dobře napili a najedli. Počasí bylo krásně slunečné, tak šla všem práce pěkně od ruky. V páteční podvečer kdy již bylo postaveno pódium a dolaďovaly se jen technické záležitosti, nastoupili na náměstí členové Sboru dobrovolných hasičů, pro které se stalo již tradicí postavit velkokapacitní stan. Jelikož jsou to kluci šikovní, šla jim práce pěkně od ruky a stan byl postaven během chviličky. Když začalo slunce zapadat, bylo náměstí připraveno na sobotní kulturní maraton.

Sobotní den nás přivítal s trochu zataženou oblohou. Předpověď, ale slibovala den bez deště a plný sluníčka, tak jsme pevně věřili, že to tak opravdu bude. Během dopoledne najeli stánkaři a připravilo se zázemí pro naše nejmenší.

Po půl druhé zahájil slavnosti starosta města pan Jiří Švec. Vzácným hostem letošních slavností byla hejtmanka Jihočeského kraje paní Mgr. Ivana Stráská, která pozdravila a popřála krásnou zábavu všem přítomným. Poté už následoval pestrý kulturní program. Vše zahájili svým vystoupením žáci ZŠ a MŠ Lišov a nově vzniklý folklórní soubor Lišováček. Pak už následoval hudební maraton, ve kterém zazpívali Jižani, Pavel Dobeš, Seven`s unplugged a DE ZRECHTS. Během odpoledne se nám ještě představili členové TJ Sokol Lišov a ASPV Lišov se sletovými skladbami Siluety, Ženobraní a Borci. Své taneční umění předvedly i děvčata se skladbou Zuzana

Něco málo po deváté hodině večerní, rozzářil oblohu nad Lišovem ohňostroj. Poté už všichni netrpělivě očekávali vyvrcholení slavností a to vystoupení kapely Queenie. Členové kapely nás trochu napínali, ale poté začalo něco nádherného. Celým náměstím se nesly hity této kapely a celé náměstí zpívalo a tancovalo. Byla to krásná tečka letošních slavností. Byl to opět den plný zábavy a přátelských setkání.

Velké poděkování patří tak jako každý rok všem sponzorům, kteří v letošním roce přispěli částkou 196 500,- Kč a Jihočeskému kraji, který podpořil Lišovské slavnosti částkou 20 000,- Kč.

Mé velké poděkování patří celému týmu agentury Production 1 a.s., v čele s produkční Monikou Hvězdovou, moderátorce Irence Mikschové, všem mým kolegům a kolegyním, kteří přidali ruku k dílu při samotné přípravě slavností a členům SDH Lišov.

V neposlední řadě patří poděkování vám všem, kteří jste přišli a užili si, doufáme příjemný den. Usměvaví a spokojení návštěvníci jsou pro nás tím nejlepším oceněním a zároveň motivací pro další práci.

Letošní Lišovské slavnosti skončily a já už se těším na další setkání při dalších kulturních akcí, tentokrát s nádechem adventního času.

 

 

Romana Brtnová,

odbor vnitřních věcí, sekretariát

 

Sponzoři Lišovských slavností 2018 zde

Aktualizováno (Čtvrtek, 12 Listopad 2020 11:21)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy