Lišovské slavnosti 2017

 

Rok utekl jako voda a opět nastal čas příprav a realizace největší kulturní a společenské akce v našem městě. V letošním roce připadl druhý víkend v září na termín 9. září 2017.

Víkendový kulturní maraton začal již v pátek ráno, kdy byly započaty práce spojené se stavbou pódia a přípravy celého technického zázemí. Celé to opět zajišťovala agentura Produkce 1 a.s. z Českých Budějovic. Plné ruce práce měla i restaurace Obec, která připravovala vše, aby se návštěvníci slavností v sobotu dobře napili a najedli. Počasí bylo krásně slunečné, tak šla všem práce pěkně od ruky. V pozdních odpoledních hodinách, kdy už pódium stálo, a dolaďovaly se jen technické záležitosti, nastoupili na náměstí členové Sboru dobrovolných hasičů, pro které se stalo již tradicí postavit velkokapacitní stan. Jelikož jsou to kluci šikovní, stan byl postaven během chviličky. Když se začalo nad náměstím pomalu stmívat, bylo vše připravené na sobotní veselici.

V předvečer proběhla ještě v prostorách Schwarzenberského špitálu slavností vernisáž výstavy historických kol, kreseb hradeb a zřícenin Milana Zikmunda a prací studentů Jaroslava Platila. Celou vernisáž doprovodily svým zpěvem „Buchty makový“.  

Sobotní den nás přivítal zataženou oblohou. Všichni jsme doufali, že mraky přejdou a bude krásné slunečné počasí. Již od rána najížděli na náměstí stánkaři a dolaďovalo se vše potřebné.

Hodinu po poledni na nás vykouklo sluníčko a vše mohlo začít. Slavnosti zahájil starosta města pan Jiří Švec, který všechny přítomné pozdravil a popřál jim krásnou zábavu. Poté se rozjel program, který skončil až úderem půl jedenácté. Na pódiu se představilo několik kapel. Hned na začátku se náměstím rozezněly lidové písničky v podání dechové kapely Jihočeští rodáci. V přestávce se představili žáci druhých tříd ZŠ a MŠ Lišov. Po krásném dětském vystoupení jsme se přenesli na Moravu a poslechli si krásné moravské písně v podání cimbálové kapely Hudci z Kyjova. Dále vystoupil taneční orchestr Variant, kapela Pub Animals. Kulturní program ještě obohatila svým vtipným vystoupením skupina Flying Boys. Během odpoledne předvedli své dovednosti ještě členové Taekwon-do Lišov a dynamické vystoupení předvedly mladší žákyně ASPV Lišov a TJ Sokol Lišov.

Když začalo nad Lišovem zapadat slunce, nastoupila na podium kapela U2  Revival a celé náměstí roztančila svými hity. Závěrečnou tečku za dnem plným hudby, byl již tradiční ohňostroj, který rozzářil celé náměstí. Byl to opět den plný zábavy a přátelských setkání.

Velké poděkování patří, tak jako každý rok, všem sponzorům, kteří v letošním roce přispěli částkou 232 000 Kč a Jihočeskému kraji, který podpořil Lišovské slavnosti částkou 20 000 Kč.

Mé velké poděkování patří celému týmu agentury Production 1 a.s., v čele s produkční Katkou Hladíkovou, moderátorce Irence Mikschové a mým kolegům a kolegyním, kteří pomáhali s přípravou i realizací lišovské veselice. V neposlední řadě patří poděkování vám všem, kteří jste přišli a užili si, doufáme, příjemný den. Usměvaví a spokojení návštěvníci jsou pro nás tím nejlepším oceněním a zároveň motivací pro další práci.

Letošní Lišovské slavnosti skončily a já už se těším na další setkání při dalších kulturních akcích, tentokrát s nádechem krásného adventního času.

 

 

Romana Brtnová,

odbor vnitřních věcí, sekretariát

 Sponzoři Lišovských slavností 2017 - zde

Aktualizováno (Úterý, 13 Únor 2018 09:42)

 
Hledání
Dej Tip
Banner
Czechpoint
Banner
Úřední deska
Banner
Ztráty a nálezy